Не паліть траву!

Дата: 28.03.2024 11:40

Щойно трішки потепліло і підсохло, як знову постала одвічна проблема – спалювання сухої трави.

Це завдає не лише матеріальних збитків державі, відриває від більш важливої роботи рятувальників, а й негативно впливає на довкілля та здоров’я людей.

При згорянні сухостою у повітря виділяється велика кількість шкідливих речовин - бензопірен, діоксин, важкі метали, чадний газ. В організмі людини вони можуть спровокувати розвиток алергій, хвороб органів дихання та серцево-судинної системи, онкологічні захворювання, а в ґрунт – руйнацію мікрофлори та зміну його структури.

А ще при стихійному спалюванні трави вогонь може охопити великі території та спричинити масштабні пожежі.

Тож, перш ніж підпалити сухе листя чи сухостій на полі або городі, вкотре радимо подумати про можливі наслідки таких дій, у тому числі перед законом.

Адже за самовільне спалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя передбачений штраф:

для громадян - від 3 060 до 6 120 грн,

для посадових осіб – від 15 300 грн до 21 420 грн.

За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6 120 до 12 240 гривень.

Крім того, з березня 2022 року навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності, прирівняли до диверсії.

Якщо ви стали свідком загоряння на відкритій території – спробуйте погасити її самотужки з допомогою підручних засобів. Якщо пожежа набрала сили – терміново телефонуйте в оперативно – рятувальну службу за номером «101».