A A A K K K
для людей із порушенням зору
Козельщинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Новини

Юристи системи БПД допоможуть підліткам з 14 років звернутися до суду щодо неналежного батьківського виховання

 

Батьки або люди, які їх замінюють (опікуни чи піклувальники), зобов’язані піклуватися про дітей: виховувати їх, дбати про їхнє здоров’я, фізичний та духовний розвиток, захищати їхні права. Та що робити, якщо батьки ухиляються від своїх батьківських обов’язків, порушуючи в такий спосіб права дитини?

Перелік головних обовʼязків батьків щодо дітей визначено у Сімейному кодексі України (ст. 150). Батьки або люди, які їх замінюють, насамперед повинні:

  • виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини; 
  • піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток; 
  • забезпечувати здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя та поважати дитину.

Якщо батьки (опікуни чи піклувальники) неналежно виконують свої обов’язки щодо дитини або ж взагалі не дбають про неї – їх можуть притягти до відповідальності згідно з законодавством: накласти штраф, позбавити батьківських прав тощо. Для цього потрібно звертатися до суду. 

Однак такі питання потребують детального вивчення і оцінки фахівцем, підготовки документів. Тож підліток з 14 років має право самостійно звернутися до системи безоплатної правничої допомоги для отримання цих послуг. 

Юристи оцінять ситуацію і запропонують рішення. Якщо потрібно буде звертатися до суду — діти мають право на представництво їхніх інтересів у суді юристом чи адвокатом. Правники допоможуть зібрати необхідні матеріали та підготують заяву до суду для притягнення до відповідальності таких батьків (опікунів, піклувальників). 

Також для захисту прав дитини свідки ситуації (наприклад, родичі, вчителі чи сусіди) чи сама дитина мають право звернутися до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Довідково. Діти мають право на безоплатну допомогу юриста чи адвоката для розв’язання будь-яких питань. У більшості випадків в інтересах дітей мають звертатися їхні законні представники. Однак з деяких питань, зокрема щодо неналежного батьківського виховання, діти з 14 років можуть звертатися самостійно. 

Як дитині звернутися до системи БПД

Отримати правничу допомогу можна у найближчому бюро правничої допомоги:  https://bit.ly/bpd_buro

Або скористатися одним з дистанційних сервісів системи:

  • контактний центр системи БПД: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні)
  • зателефонувати з Telegram: https://t.me/+380677213103
  • написати юристу в Telegram: https://t.me/LegalAidUkraineBot

 

 

🙌 Постраждалі від торгівлі людьми мають отримувати всебічну допомогу!

👉 Саме тому БО «Світло надії» координує свою діяльність у цьому напрямі з Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації. Адже комплексна підтримка приносить кращий результат!

Під час чергової зустрічі заступника директорки виконавчої БО «Світло надії» Анатолія Павленка, фахівця по роботі НМВ Тетяни Жигаліної із заступницею директорки Департаменту Оленою Пановою узгодили спільний план роботи до кінця року📑

💬 «Завдяки тісному партнерству з Міжнародною організацією з міграції ми маємо можливості для навчання фахівців соціальної роботи, продовжуємо надавати матеріальну допомогу постраждалим та здійснюємо превентивну діяльність у цій сфері. Готові включатися у комплексну та сталу роботу, аби разом протистояти цьому ганебному явищу», - зазначив Анатолій Павленко.

📍 Одне з найважливіших питань – стратегічне планування спільної діяльності, аби влада та суб'єкти НМВ (Національного механізму взаємодії), які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми в Полтавській області, рухалися синхронно та тісно взаємодіяли у напрямі протидії торгівлі людьми.

🤝 Продовжуємо спільно впроваджувати ініціативи, аби налагодити чітку роботу системи протидії торгівлі людьми та допомоги постраждалим!

📌 Діяльність впроваджується у рамках Програми з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за щедрої підтримки американського народу через проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

 

📍БЕЗОПЛАТНА ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА У СУМСЬКІЙ ТА ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ

(онлайн і наживо)

▫️для дітей та батьків

▫️ дітей з особливими освітніми потребами та їхніх батьків (опікунів,вихователів)

▫️сімей з дітьми до 18 років, які втратили годувальника

▫️спеціалістів сфери «людина-людина»

👉🏻щоб дізнатись детальніше, звертайтеся

📲до Полтавського регіонального представника:

0506541624

📲до Сумського регіонального представника: 0661214207

Проєкт «ЗУПИНКА: Я» реалізовується ГО "ЦПД "Конфіденс" за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

#confidenceph #psychology #психолог #психологукраїна #психологонлайн #психологсумы #психологполтава #психологлуцьк #психологлубны #лубны #суми #психологбесплатно

 

Пробація та позасудові способи врегулювання конфлікту

У вересні служба пробації Козельщини долучилась до участі у конференції Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області «Медіація – як позасудовий спосіб врегулювання конфлікту».

Спікери конференції, Олександр Черчатий, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Олександр Дем’яненко, начальник філії Центру пробації в Полтавській області, представники судової системи та громадських організацій надали учасникам інформацію про суть медіації, роль у процесі розвитку медіації в Україні різних структур.

З 15 грудня 2021 року в Україні діє закон “Про медіацію”, яким передбачено, що медіація – позасудова добровільна, конфіденційна, структурована процедура, під час якої сторони за допомогою медіатора (медіаторів) намагаються запобігти виникненню або врегулювати конфлікт (спір) шляхом переговорів.

Інакше кажучи, медіація – це метод вирішення спору із залученням третьої сторони – посередника (медіатора). Медіація – це процес, коли сторони домовляються, а медіатор є "регулятором" між сторонами.

Медіатор – це особа, яку сторони спору обрали для проведення медіації.

Медіація ґрунтується на певних принципах, які є обов'язковими для дотримання та виконання всіма сторонами, що виявили бажання скористатися даним альтернативним методом вирішення спору:

– принцип добровільності, яких полягає у тому, що всі сторони мають бути згодні із застосуванням медіації;

– принцип конфіденційності (фактично саме застосування та проведення процесу медіації – це конфіденційний процес);

– незалежність та неупередженість медіатора;

– принцип рівності сторін – жодна із сторін не має переваг;

– медіація – це гнучкий процес, на відміну від судового порядку вирішення спорів.

Дія цього Закону поширюється на суспільні відносини, пов’язані з проведенням медіації з метою запобігання виникненню конфліктів (спорів) у майбутньому або врегулювання будь-яких конфліктів (спорів), у тому числі цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у справах про адміністративні правопорушення та у кримінальних провадженнях з метою примирення потерпілого з підозрюваним (обвинуваченим).

 

Допомога від держави для сімей з дітьми👨‍👩‍👧 Подавайте заяву онлайн — на порталі Дія

Цифровізуємо соціальну сферу. Від сьогодні на порталі доступні 4 нові послуги для окремих категорій українців з дітьми. Тепер, щоб отримати фінансову допомогу від держави, не потрібно збирати документи, робити ксерокопії та їздити до держорганів.

Хто може скористатися?

👩‍👧‍👧 батьки, які всиновили дитину;

👩‍👧‍👧 українці, які доглядають за хворою дитиною;

👩‍👧‍👧 люди з інвалідністю з дитинства та батьки дітей з інвалідністю;

👩‍👧‍👧 одинокі матері чи батьки, які не перебувають у шлюбі.

Які саме послуги доступні?

🔘 Допомога людині, що доглядає за хворою дитиною 🔗 https://diia.gov.ua/services/dopomoga-lyudini-yaka-doglyadaye-za-hvoroyu-ditinoyu

🔘 Допомога людині з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю 🔗 https://diia.gov.ua/services/dopomoga-lyudini-z-invalidnistyu-z-ditinstva-ta-dityam-z-invalidnistyu

🔘 Допомога при всиновленні дитини 🔗 https://diia.gov.ua/services/dopomoga-pri-usinovlenni-ditini

🔘 Допомога на дитину одинокій матері або батьку 🔗 https://diia.gov.ua/services/dopomoga-na-ditinu-odinokij-materi-abo-batku

👨🏻‍💻 Щоб подати заяву про допомогу, зайдіть на портал Дія → натисніть Послуги та виберіть Сімʼя → клікніть на потрібну послугу → заповніть заяву → підпишіть Дія.Підписом.

Це все. Далі заява надійде органам соціального захисту, а про результат розгляду Дія повідомить в особистому кабінеті на порталі та листом на електронну пошту.

Долаємо бюрократію, щоб ви проводили час з найріднішими, а не в чергах 🫂

Послуги створено Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство соціальної політики України у співпраці з проєктом «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.

 

Які пільги мають багатодітні сімʼї в Україні? Детальною інформацією поділились в Офісі Омбудсмана України.

👉   Багатодітною вважається сімʼя:

🔹 в якій подружжя перебуває в зареєстрованому шлюбі, разом проживає і спільно виховує трьох та більше дітей (у тому числі дітей до 23-річного віку, якщо вони навчаються за денною формою у закладах професійної та вищої освіти);

🔹 якщо один або обидва з членів подружжя мають дітей, народжених у попередніх шлюбах, але діти проживають разом з ними в новій сімʼї;

🔹 якщо трьох та більше дітей самостійно виховує та проживає з ними хтось один з батьків.

👉  Які пільги надаються державою багатодітним сімʼям?

🔹 50% знижка вартості палива, в тому числі рідкого, якщо будинки не мають центрального опалення;

🔹 50% від затверджених тарифів абонплати за користування квартирним телефоном;

🔹 50% знижка на оплату за житлово-комунальні послуги (в межах норм, визначених законодавством).

👉  Які соціальні гарантії передбачені для дітей з багатодітних родин?

🔹 безоплатне отримання медикаментів за рецептом лікаря;

🔹 щорічне медичне обстеження;

🔹 безоплатний проїзд різними видами транспорту, незалежно від відстані та місця проживання (крім таксі);

🔹 безоплатне оздоровлення та відпочинок;

🔹 щомісячні виплати на третю і кожну наступну дитину до досягнення нею 6 років.

Якщо ви багатодітна родина, чи користуєтесь ви всіма переліченими пільгами? Поділіться досвідом в коментарях.

 

Сьогодні ми розповідаємо про послугу «Соціального супроводу».

🕵️‍♀️  Що це за послуга?

Це комплекс заходів, що передбачає оцінку індивідуальних потреб отримувача послуги, визначення шляхів вирішення його основних проблем, формування та розвиток вмінь і навичок, спрямованих на подолання чи мінімізацію складних життєвих обставин, сприяння у отриманні інших послуг, а також регулярність зустрічей чи відвідувань отримувача послуги з метою моніторингу виконання поставлених завдань та досягнутих результатів.

🕵️‍♀️ Хто є отримувачем послуги?

Отримувачем соціальної послуги соціального супроводу є сім’я (особа), яка перебуває у складних життєвих обставинах і не може самостійно подолати або мінімізувати негативний вплив таких обставин.

🕵️‍♀️  Хто є надавачем?

Надавачем цієї соціальної послуги може бути фахівець із соціальної роботи, соціальний працівник або мультидисциплінарна команда спеціалістів, уповноважених різними суб’єктами чи надавачем соціальних послуг (психолог, лікар, юрист, педагог, реабілітолог та інші), тимчасово створена для забезпечення колегіальності рішень й узгодженості дій під час надання послуги соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах.

Після комплексного визначення та оцінки індивідуальних потреб отримувача, складання індивідуального плану та укладення з отримувачем відповідного договору, соціальна послуга може надаватися як за місцем його проживання (перебування) так і за місцем розташування її надавача.

 Підставою для отримання соціальної послуги є рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій або органів місцевого самоврядування, яке приймається за згодою отримувача послуги або його законного представника,

🕵️‍♀️ Які дії та заходи передбачає ця послуга?

 відвідування отримувача соціальної послуги за місцем його проживання (перебування);

  оцінку його потреб, формування та реалізацію індивідуального плану соціального супроводу;

аналіз його виконання та коригування;

допомогу в оформленні документів;

 бесіди з отримувачем соціальної послуги, членами його сім’ї, особами з його найближчого оточення з метою їх активізації та пошуку ефективних рішень подолання або мінімізації складних життєвих обставин;

 надання індивідуальної або групової психологічної підтримки, залучення отримувача та членів його сім’ї до психотерапевтичних чи корекційних груп;

 організацію та забезпечення діяльності груп взаємодопомоги;

  підготовку та проведення сімейних групових нарад, мережевих зустрічей;

 залучення отримувача послуги до участі у тренінгах, дискусіях, засіданнях за круглим столом, семінарах, лекціях та інших заходах, надання інформаційно-освітніх матеріалів, інструкцій, буклетів, листівок;

   перенаправлення отримувача до інших надавачів соціальних послуг (у т.ч. спеціалізованих) та соціальної допомоги, або інформування про можливість їх отримання; ведення документації.

 

Успішне виконання плану соціального супроводу завершується заходами з підвищення самостійності та відповідальності отримувача за власну життєдіяльність та посилення потенціалу його найближчого оточення щодо навиків недопущення чи подолання СЖО.

 Оцінка ефективності організації та надання зазначеної соціальної послуги здійснюється під час проведення зовнішнього та внутрішнього оцінювання її якості шляхом безпосереднього опитування отримувачів та/або їхніх законних представників.

 

УВАГА❗️❗️❗️

МОЖЛИВІСТЬ БЕЗОПЛАТНОГО НАВЧАННЯ  НА ПІДСТАВІ ВАУЧЕРА НА ОСВІТУ📖📚

 

🔴Не зареєстровані як безробітні особи мають право отримати у службі зайнятості ваучер на освіту.  Вибір професії (спеціальності), форми навчання та навчального закладу здійснюється особою. Навчання можливе без відриву від роботи.

🔴Ваучер на освіту – це документ встановленого зразка, що дає право певним категоріям громадян  пройти безоплатне навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей.

🔴Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати 26 840 грн. - у 2023 році.

🔴Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

 

📱Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном:

 (050)189 20 76, або 🏡в Козельщинському відділі Кременчуцької філії Полтавського обласного центру зайнятості за адресою:

 смт. Козельщина вул. Партизанська, 10

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь