Кравченко Михайло

Фото без опису Михайло Іванович Кравченко

Народився 19 січня 1977 у смт Козельщина.

навчався у Козельщинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, по закінченню - у Полтавському державному педагогічному інституті ім. В.Г. Короленка.

З 1998 по 2001 рр. проходив службу у Збройних Силах України.

Працював майстром виробничого навчання у Козельщинському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті та, за сумісництвом, керівником секції картингу «Темп» Козельщинського БДЮТ. Має звання «учитель-методист», неодноразово нагороджений грамотами Полтавського ОЦНТТУМ та Українського державного центру позашкільної освіти.

Крім того, Михайло був депутатом Козельщинської селищної ради сьомого скликання, депутатом Кременчуцької районної ради, суддею автоспорту національної категорії, організатором та директором Кубка та Чемпіонату України з картингу, байкером – співзасновником мотоклубу «Останній форпост».

Фото без описуУ червні 2022 року був призваний до лав ЗСУ, проходив службу у роті охорони 4 відділу Кременчуцького РТЦК та СП на посаді командира взводу. З січня 2023 року переведений до військової частини А4773 (31 ОМБ) на посаду заступника командира 5 роти. Має звання старший лейтенант.

Загинув старший лейтенант Кравченко від кулі снайпера 04.06.2023 року в районі н.п. Новоочеретувате Донецької області, під час бойових дій, пов’язаних із захистом Батьківщини, стримуванням і відсіччю збройної агресії Фото без описуросійської федерації. Безпосередньо керуючи штурмовою групою під час розгортання контрнаступу, Михайло організував взяття під контроль стратегічно важливої позиції поблизу населеного пункту Сторожеве. Своїми умілими діями коригував вогонь артилерії, брав особисту участь у відбитті численних контратак ворога та забезпечив оборону зайнятих позицій. Фото без опису

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня  (посмертно) (Указ Президента України №777/23 від 24 листопада 2023 року.

У смт Козельщина на честь воїна перейменовано вулицю, на якій він проживав.

У 46-річного воїна залишилися донька, син, дружина та батько.Фото без опису