Як оформити паспорт громадянам з тимчасово окупованих територій

Дата: 25.12.2023 14:26

Повнолітні громадяни України, які проживали на тимчасово окупованій території та не оформлювали паспорт громадянина України, можуть зробити це на підконтрольній уряу України території. Для цього необхідно звернутися до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби.

Серед інших документів, для оформлення паспорта ці особи  подають наявні документи з фотозображенням, а за їх відсутності – письмову заяву з інформацією про місце проживання, навчання, роботи тощо відомості про свідків, яких можна залучити до проведення процедури встановлення особи.

У випадку, якщо виданої інформації недостатньо для оформлення паспорта, підрозділ міграційної служби проводить процедуру встановлення особи з опитуванням членів сім’ї або близьких осіб заявника, яка може здійснюватися у режимі відеоконференції за допомогою програм Skype та WebEх.

Такий формат проведення встановлення особи, запроваджений урядом у період дій воєнного стану значно полегшує документування громадян з тимчасово окупованих територій України.

Детальніше про особливості процедури можна ознайомитися на офіційному сайті ДМС https://dmsu.gov.ua/

Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

УДМС у Полтавській області