На обговоренні – тема домашнього насильства
23 вересня 2020 року старшим інспектором Козельщинського районного сектору Центру пробації в Полтавській області Іриною Жадан спільно з в.о. начальника відділу «Козельщинське бюро правової допомоги» Ілоною Луценко та провідним фахівцем з питань зайнятості Мариною Касай було проведено інформаційно-ознайомчий, правопросвітницький семінар на тему: «Домашнє насильство» для безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості.
Під час заходу присутні дізналися, що домашнє насильство – це дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного та економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання між родичами, колишнім чи теперішнім подружжям, іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. Також, під час семінару Ілона Луценко розповіла, що якщо раніше домашнім насильством вважались інциденти у подружжі, то тепер коло осіб розширюється. До нього відносять колишнього чоловіка/дружину, громадянські шлюби (спільне проживання без реєстрації). Розширене коло осіб, яких визнають кривдниками: прийомні батьки, особи, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідні брати, сестри, опікуни й інші родичі – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі. У свою чергу Ірина Жадан деталізувала інформацію про види насильства та яка наразі настає відповідальність і які заходи застосовуються до кривдників відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Підводячи підсумок Ірина Жадан наголосила: «Якщо Ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ! Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд. Якщо у вас не має можливості розповісти про насильство знайомим, то Ви завжди можете звернутися на гарячу лінію 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер) з будь-якого телефону по всій території України. Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Тут Вам порадять, що робити у Вашій конкретній ситуації в конкретний момент. Якщо насильство відбувається безпосередньо в момент дзвінка, Вас одразу перемкнуть на поліцію. Не бійтеся себе захистити, адже Ваше майбутнє у Ваших руках».