Козельщинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Повитиця польова – злісний бур’ян-паразит

Дата: 18.08.2022 11:07
Кількість переглядів: 1630

Фото без опису

 

   Серед безлічі лютих бур’янів є такі, котрих позбутися надзвичайно важко. Це, зокрема, повитиця польова — однорічна рослина-паразит з довгими жовтувато-помаранчевими вусами, яка, не маючи ні коренів, ні справжніх листків, кріпиться до рослини-господаря за допомогою спеціальних органів і живиться за її рахунок.

Повитиця польова входить в першу трійку найбільш злісних карантинних бур’янів України — як по території поширення, так і за рівнем шкідливості.

Цей бур’ян засмічує посіви багаторічних і однорічних трав, узбіччя доріг, береги річок, населені пункти, залізничні колії. Особливо страждають від них польові культури: люцерна, льон, буряк, морква, цибуля, картопля та інші. Крім культурних рослин вона паразитує на багатьох видах дикоростучої та бур’янистої рослинності. Уражені рослини сильно слабнуть, призупиняють ріст і розвиток, поступово гинуть. Насіння отруйне, крім того, повитиці часто є переносниками вірусів та інших хвороб з одних рослин на інші. У зв’язку з такою великою шкодочинністю, висівати заражений посівний матеріал забороняється.

Під час планування заходів боротьби із повитицею слід чітко усвідомлювати два моменти. Перший: якщо бур’ян уже уразив культурну рослину, то знищити його можна переважно тільки разом із нею. Другий – позбутися повитиці вкрай складно (повна ліквідація вогнищ цього бур’яну потребує тривалої і дуже клопіткої роботи, часто впродовж декількох років систематичного його знищення у вогнищі зараження).

В посівах багаторічних трав і на неорних землях бур’ян-паразит необхідно часто низько скошувати до цвітіння; скошену масу висушувати, виносити за межі поля та спалювати. Вогнище потрібно утримувати у стані чорного пару або обробляти гербіцидами відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Слід враховувати, що гербіциди набагато швидше вбивають молоду повитицю, а коли паразит починає квітнути, його стійкість до хімічних препаратів стає набагато вищою.

У боротьбі з бур’яном-паразитом дуже важливо своєчасно запобігти можливості появи карантинного бур’яну в посівах сільськогосподарських культур.

 

В начальника

Кременчуцького районного управління                                          Володимир БАРЧУК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь