Небезпека, яку таїть амброзія
Настав період цвітіння небезпечного алергена, карантинного бур’яну, — амброзії полинолистої. Цвіте вона з середини липня по жовтень, псуючи життя мільйонам людей, і гине тільки з першими заморозками.
Під час цвітіння амброзія полинолиста продукує велику кількість пилку, багаторазове вдихання якого, спричиняє алергічне захворювання – амброзійний поліноз (алергія, бронхіальна астма, риніт, кон’юнктивіт тощо). Пильцеві зерна амброзії піднімаються з потоком повітря і переносяться, особливо на відкритій місцевості, вітром до двох кілометрів. Вітчизняна та іноземна статистика засвідчують, що вияви захворювань населення на пилковий поліноз щороку частішають.
На амброзію полинолисту бідкаються не тільки алергики, а й екологи та аграрії. Про амброзію можна сказати, що вона справжній «зелений агресор»: бореться із культурними рослинами за вологу, світло, поживні речовини , витісняючи їх навколо себе, займаючи все нові і нові території.
Основні способи боротьби з бур’яном:
на присадибних ділянках та клумбах необхідно виривати амброзію, чим менша рослина, тим легше проводити цю процедуру. Виривання рослини з коренем є найефективнішим способом боротьби з даним бур’яном;
на земельних ділянках підприємств, установ та організацій, на територіях населених пунктів та територіях, прилеглих до присадибних ділянок громадян, найбільш розповсюдженим методом боротьби є скошування, яке повинно бути системним протягом тривалого часу;
на посівах сільськогосподарських культур застосовують агротехнічні методи та внесення гербіцидів суцільної та вибіркової дії.
Оскільки амброзія полинолиста розмножується тільки насінням, тому слід не допустити її цвітіння. Наслідками цієї небезпечної рослини є її негативний вплив на зроров’я людей та довкілля.
Отже, давайте разом, спільними зусиллями зведемо до мінімуму розповсюдження «зеленого агресора»!
Державний фітосанітарний інспектор
Ірина ЛУЦЕНКО